موضوعات

 هرگز نشه فراموش، لامپ اضافی خاموش !رسم انواع مدارهای الکتریکی. مدارهای الکتریکی را به صورت های مختلفی رسم می کنند که مهم ترین انها عبارتند از: ۱- شمای فنی نقشه تک خط مدار: یک نمای ساده یک خطی است که طرز اتصال قسمت های اصلی مدار بدون سیم های کمکی را نشان می دهد. تعداد سیم های موازی به وسیله رسم خطوط کوتاه مایل روی قسمت های مختلف مشخص می شود. اگر تعداد سیم های موازی ۳ یا بیشتر شود می توان تعداد سیم ها را با عدد نشان داد. ۲- شمای حقیقی جریان: نقشه ای عملی است و برای نشان دادن طریقه اتصال کلید سیم های رابط به کلیدها و تا حدودی محل واقعی قرار گرفتن اجزاء مدار به کار می رود. ۳- شمای مسیر جریان: این شما مسیر عبور جریان را از مدار به طور ساده نشان می دهد. برای مشاهده شمای فنی، حقیقی و مسیر جریان اتصال کلید یک پل، دو پل و تبدیل روی لینک های زیر کلیک کنید.

* مدار الکتریکی  کلید یک پل  : از این مدار برای قطع و وصل وسایل الکتریکی و روشن و خاموش کردن لامپ ها در اتاق های کوچک، انباری، حمام، آشپزخانه و توالت استفاده می شود.

** مدار الکتریکی  کلید دو پل  : این مدار در محل هایی که دو دسته لامپ در کنار هم وجود دارد به کار می رود. مانند اتاق های پذیرایی بزرگ که بیش از یک لامپ و با لوستر دارند که باید در یک زمان یک دسته لامپ و زمان دیگر دسته دیگر لامپ ها و در موقع دیگر هر دو دسته لامپ ها روشن شوند.

*** مدار الکتریکی  کلید تبدیل  : این مدار برای خاموش و روشن کردن یک لامپ یا یک گروه لامپ از دو نقطه مورد استفاده قرار می گیرد و معمولابرای راهروها، راه پله ها و سالن های بزرگ که خروجی های مختلف دارند و هال واحدهای مسکونی استفاده می شود. @ برای مشاهده شمای فنی، حقیقی و مسیر جریان می توانید به ادامه مطلب نیز مراجعه کنید.............شمای فنی و حقیقی کلید یک پل، دوپل، تبدیل

 

کلید یک پل

 

 

کلید دوپل

 

 

کلید تبدیل

 

برای مشاهده بهتر روی تصاویر کلیک نمایید.

 

 

 

دنیای حرفه و فن http://www.dhvfs.com

منبع: کارگاه سیم کشی 1 - رشته برق

علی رحیمیان پرور، جاهد بزرگانحرفه و فن برق و الکترونیک مدار الکتریکی مدار کلید یک پل مدار کلید دو پل مدار کلید تبدیل شمای فنی کلید تبدیل شمای فنی دوپل شمای حقیقی تبدل شمای حقیقی دوپل شمای حقیقی تک پل شمای مسیر جریان مسیر جریان تبدیل رسم مدارهای الکتریکی نحوه سیم کشی تبدیل دنیای حرفه و فن علی رحیمیان پرور جاهد بزرگان
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 25 ارديبهشت ماه، 1390 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 روش تمیز کردن نمایشگر LCD و تلویزیون HD  [ چهارشنبه، 27 فروردين ماه، 1393 ] 617 مشاهده
 توربین بادی با ارتفاع سه برابر برج آزادی!  [ شنبه، 24 ارديبهشت ماه، 1390 ] 647 مشاهده
 اندام رباتیکی و انسان بیونیکی !  [ يكشنبه، 8 خرداد ماه، 1390 ] 868 مشاهده
 ربات های معلم در مدارس ابتدایی کره جنوبی  [ جمعه، 8 دي ماه، 1391 ] 1226 مشاهده
 انرژی الکتریکی و جریان الکتریکی  [ دوشنبه، 30 خرداد ماه، 1390 ] 1214 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

(ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب

ابزار هدایت به بالای صفحه