موضوعات

ساعت دیواری با چوب بستنی، وسایل لازم : ۱۲ عددچوب بستنی تخته سه لایی یا مقوای ماکت عقربه‌های ساعت و یک درب بطری اره مویی رنگ‌های آکرولیک چسب چوب شیوه ساخت: گام اول : ابتدا چوب‌های بستنی را که قبلا تمیز کرده اید با رنگ‌های دلخواه خود رنگ آمیزی کنید . گام دوم: برای بدنه ساعت دیواری می‌توانید از مقوای ماکت سازی استفاده کنید یا اگر بخواهید کاردستی شما استحکام بیشتری داشته باشد از تخته سه لایی استفاده کنید . در هر صورت ابتدا دایره ای با قطر دلخواه روی تخته یا مقوا رسم کنید. برای این کار می‌توانید از پرگار استفاده کنید یا اگر دایره بزرگ تری می‌خواهید با استفاده از خط کش و گونیا آن را رسم کنید.به خاطر داشته باشید هر قدر قطر دایره بیشتر باشد ساعت شما بزرگ تر خواهد بود و این کار به سلیقه شما و دکور اتاقتان بستگی دارد.برای برش تخته سه لایی از اره مویی استفاده کننید تا برش تخته ظریف تر باشد و پس از اتمام برش دور تخته را با سمباده نرم کنید . سپس با رنگ سفید آن را رنگ آمیزی کنید و نقطه وسط ساعت را با میخ سوراخ کنید و۱۲ شعاع آن را مشخص کنید. ادامه را با تصاویر ببینید....ساعت دیواری با چوب بستنی

وسایل لازم :

 ۱۲ عددچوب بستنی

تخته سه لایی یا مقوای ماکت سازیکاردستی

عقربه‌های ساعت و یک درب بطری

 اره مویی

رنگ‌های آکرولیک

چسب چوب

شیوه ساخت:

گام اول : ابتدا چوب‌های بستنی را که قبلا تمیز کرده اید با رنگ‌های دلخواه خود رنگ آمیزی کنید .

گام دوم: برای بدنه ساعت دیواری می‌توانید از مقوای ماکت سازی استفاده کنید یا اگر بخواهید کاردستی شما  استحکام بیشتری داشته باشد از تخته سه لایی استفاده کنید . در هر صورت ابتدا دایره ای با قطر دلخواه روی تخته یا مقوا رسم کنید. برای  این کار می‌توانید از پرگار استفاده کنید یا اگر دایره بزرگ تری می‌خواهید با استفاده از خط کش و گونیا آن را رسم کنید.به خاطر داشته باشید هر قدر قطر دایره بیشتر باشد ساعت شما بزرگ تر خواهد بود و این کار به سلیقه شما و دکور اتاقتان بستگی دارد.برای برش تخته سه لایی از اره مویی استفاده کننید تا برش تخته ظریف تر باشد و پس از اتمام برش دور تخته را با سمباده نرم کنید . سپس با رنگ سفید آن را رنگ آمیزی کنید و نقطه وسط ساعت را با میخ سوراخ کنید و۱۲ شعاع آن را مشخص کنید.

کاردستی

کاردستی

کاردستی5

کاردستی3

گام سوم: چوب بستنی‌هایی را که به رنگ‌های مختلف رنگ آمیزی کردید با استفاده از چسب چوب روی شعاع‌های ساعت بچسبانید و اجازه دهید تا خشک شود.

کاردستی6گام چهارم: درب بطری را به وسیله یک درفش داغ سوراخ کنید و با چسب محکم پشت صفحه ساعت بچسبانید.به این وسیله می‌توانید ساعت را به دیوار آویزان کنید.

کاردستی7

گام پنجم: برای شماره‌های ساعت از اجسام مختلف می‌توانید استفاده کنید . ما در این جا از فوم استفاده کردیم اما شما می‌توانید از دکمه‌های بزرگ رنگی ، قطعات چوب یا هر چیز دلخواهی استفاده کنید . فوم‌ها را به صورت دایره‌های کوچک بریده و پس از نوشتن شماره‌های ۱ تا ۱۲ روی آن‌ها به رنگ دل خواه رنگ آمیزی کنید.

کاردستی9

کاردستی8گام ششم: شماره‌ها را روی چوب‌های بستنی به آرامی‌بچسبانید و اجازه دهید تاکاملا خشک شوند . سپس موتور ساعت را پشت صفحه اصلی قرار داده و عقربه‌ها ی آن را از روی صفحه وصل کنید . شما می‌توانید از موتور ساعت‌هایی که صفحه آن فرسوده و قدیمی  شده اند استفاده کرده آ نها را بازیافت کنید  و دکور زیبایی برای اتاقتان به وجود آورید .

کاردستی10

در عکس‌های زیر نمونه‌های دیگری از این ساعت‌های زیبا  را می‌بینید که به سهولت آنها را برای دکور اتاق‌هایتان یا به عنوان هدیه به دوستانتان می‌توانید بسازید.

کاردستی11

کاردستی10

کاردستی12

کاردستی13

 

منبع: نشریه اینترنتی نوجوانانکاردستی ساعت چوبی سرگرمی اوقات فراغت دبستان هنر کار عملی فعالیت دانش آموز معلم کلاس هنر کاردستی زیبا کار و فناوری یزد زندگی ساعت دیواری چوب بستنی مقوا ماکت
ارسال شده در مورخه : جمعه، 29 شهريور ماه، 1392 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 سخت ترین سئوال دنیا! - عكس متحرك  [ دوشنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1390 ] 690 مشاهده
 عکس متحرک 2  [ جمعه، 6 خرداد ماه، 1390 ] 1448 مشاهده
 دبیران پیشکسوت راهنمایی صالحی زاده یزد 1389  [ يكشنبه، 8 بهمن ماه، 1391 ] 1134 مشاهده
 طرح و کاریکاتورهای من 14  [ پنجشنبه، 14 دي ماه، 1391 ] 601 مشاهده
 طرح ها و کاریکاتورهای من 3  [ دوشنبه، 22 آبان ماه، 1391 ] 1423 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

(ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب

ابزار هدایت به بالای صفحه